Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Техника на дишење: Намалете го стресот за 44% за само 5 минути

Вежбите за дишење, познати како Sudarshan Kriya јога претставуваат специфична колекција на техники за дишење кои ја намалуваат анксиозноста дури за 44% во текот на 6 месеци.

Постои една кратка вежба која го има истиот ефект, а потребни ви се само 5 минути за да ја примените.

Како да ја  применете?

Притиснете и затворете ја десната ноздрва со палецот. Вдишете и издишете со левата ноздрва, а потоа со показалецот притиснете ја левата ноздрва и вдишете и издишете преку десната ноздрва.

Со наизменично притискање на десната и левата ноздрва, повторувајте ја вежбата цели 5 минути.

Ако ја практикувате оваа вежба секојдневно, ќе се чувствувате подобро.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement