Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Суви кајсии за подолга младост

Го ублажуваат стресот, го регулираат варењето

Магнезиумот,  минерал со кој изобилуваат сувите кајсии, го ублажува стресот, додека витамините Б комплекс ги зајакнуваат нервите. Ова овошје е одлично и за луѓето кои патат од зголемен холестерол . Сувит кајсии треба добро да се изџвакаат бидејќи така се поттикнува варењето и циркулацијата.

Го чуваат срцето , ја поправаат крвната слика

Сувите кајсии содржат голема количина калиум, минерал кој е важен за нормално работење на сите мускули, а посебно на срцевиот. Витамино Ц кој ова овошје го содржи, ја олеснува апсорбацијата на железо, што е важно за анемичните луѓе.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement