Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Со природен лек уништете ги бактериите во желудникот

Како најлесно ќе се ослободите од бактериите во желудникот.

Бактериите во желудникот, можат да предизвикаат разни болести кои многу тешко се лекуваат, па затоа ви го претставуваме овој одличен природен лек кој ќе ви помогне да се ослободите од овој проблем.

Смокви во маслиново масло се најдобар лек за бактериите во желудникот, па затоа во една тегла ставете суви смокви и прелијте ги со маслиново масло. Смоквите можете да ги пресечете на четвртинки.

Вака прелиените смокви би требало да стојат барем 40 дена. Потоа, секое утро земајте на празен стомак по една смоква. Пожелно е да земате и по една мала лажица од маслиновото масло во кое стоеле смоквите.

Ако не можете да чекате тогаш направете две тегли, па едната започнете да ја консумирате откако ќе поминат седум дена.

За лекувањето да биде побрзо и поефикасно, својата исхрана треба да ја усогласите со лекување.

Јадете исклучиво варена лесна храна без премногу зачини, особено не лути. Немојте да јадете кисели намирници. Избегнувајте масно месо, а особено сувомеснати производи.

Храната подготвувајте ја на маслиново масло кое не е хемиски преработено, инвестирајте во поквалитетно масло.

Комбинацијата од смокви и маслиново масло помага кај многу заболувања, како неплодност, хемороиди, цревни заболувања, запек, бронхитис и астма.

 

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...