Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Смути по рецептот на Кендис Сванпоел

Убавата манекенка своето тело го одржува со јога и кикбокс, а енергијата ја надополнува токму со овој напиток.

Потребни состојки:

– Замрзната банана

–  Лажица протеин во прав

–  2 децилитри боровинки

– Лажица чиа семе

– Две лажици бадемов путер (или од кикирики, ако сакате)

– Две децилитри кокосово масло

– Лажица сушена спирулина

Начин на приготвување:

Ставете ги сите состојки во блендер, а можете да додадете мраз. Конзумирајте и уживајте!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...