Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Смирете ја кожата после депилација

Гел – откако ќе завршите со депилација отстранете го восокот од кожата и нанесете специјален гел наменет за кожа после депилација. Гелот нека биде на база на камилица, бидејќи тој ќе ја смири кожата. Гелото нанесете го во тенок слој и оставете го да делува 15 минути.

Пудра за бебе – пудрата за бебе е ефикасна и ја смирува кожата после депилација. Откако ќе ја исчистите кожата, на оние места каде што сте имале восок ставете детска пудра. Пудрата нека стои што подолго на кожата.

Облога – доколку имате проблеми со иритација на кожата после депилација, на иритираното место ставете топла облога. Облогата мора да биде од камилица. Натопете памук и ставете на тоа место неколку пати на ден.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...