Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Сакате да имате рамен стомак? Следете ги овие утрински правила…

Велат дека по утрото денот се познава и затоа би било добро уште во креветот да развлечете една широка насмевка. По серијата позитивни мисли, потрудете се да ги испочитувате следниве правила…

Не го прескокнувајте појадокот

Ова е многу важно правило и без оглед колку ви се чини дека не сте во состојба да јадете пред да заминете на работа, потрудете се сепак да го направите тоа. Потрудете се да доручкувате најмногу еден час откако ќе станете од креветот, не чекајте да стигнете до работа.

Внесете протеини

Доколку го започнете денот со протеини ќе бидете подолго време сити. Потрудете се да јадете јајца, интегрален леб, печеница или грчки јогурт. Протеините ќе ве држат сити подолго, бидејќи се варат побавно.

Задолжително изедете и една банана

Веќе многу пати сме напишале за ова навистина чудесно овошје и неговите супермоќи. Бананите ќе ви дадат енергија и ќе го поттикнат лачењето на серотонин, хормонот на среќата.

Нормално, доколку сакате подобри резултати, ќе мора и многу повеќе да се занимавате со своето тело, редовно да вежбате и да внимавате на внесот на масти и јаглехидрати.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...