Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Руски лек за болни зглобови

Различните заболувања на зглобовите се последица на различните промени во зглобовите. Едно од најчестите такви е остеоартритис, кој претставува структурни промени во ‘рскавицата на зглобовите, кои се должат на претерано големо оптоварување.

Друго често заболување на зглобовите е ревматиден артритис. Тој се развива како последица на воспаление на ‘рскавицата, која ги поврзува зглобовите. Воспалението може да се појави како последица на некоја инфекција, метаболички нарушувања, траума и др.

Каква и да е причината за нивната појава, тие предизвикуваат вкочанетост и болки во зглобовите, кои постепено влијаат на целото тело.

За да не дојде до тоа и други тешки последици, можете да се доверите на една руска рецепта со… вотка се разбира. Само ттреба да направите тинктура од неа и детелина. Наполнете шише од половина литар со црвена детелина и ставете вотка. Шишето треба да се наполни до горе и да се покријат цветовите.

Оставете го да отстои 10 дена, по што можете да направите компреса врз болното место. Наскоро болката ќе исчезне.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement