Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Речете збогум на целулитот: Овошен напиток против ‘’кора од портокал’’

Подготовките за лето започнаа. Не чекајте последен момент за подготовка на организмот и решете се од целулитот со помош на грејфрут.

Грејфрутот ја подобрува циркулацијата, спречува собирање на вода во телото, а со тоа и настанок на целулитот, го забрзува метаболизмот, ги изфрла токсините од телото и го регулира шеќерот во крвта. Поради тоа тој е одличен за борба со ‘’кората од потрокал’’, а за чудотворниот напиток ви се потребни и лимон и портокал.

Состојки:

-1 голем грејфрут

-2 портокала

-1/4 лимон

-парче ѓумбир

Подготовка:

Овошјето измијте го и ставете го во соковник. Во изцедениот сок додајте изрендан ѓумбир и ставете го во фрижидер. Пијте секое утро на празен стомак и помеѓу оброци.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...