Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Природен лек за хемороиди

За лекување на хемороиди ви препорачуваме природен лек од мешавина на компир и маслиново масло.

Состојки на природниот лек за хемороиди:

-1 компир

-едно лажиче маслиново масло

Употреба кај лекувањето на надворешните хемороиди:

Компирот изрендајте го и додадете го маслиновото масло. Прстофат од така припремениот компир ставете на газа и нанесете на анусот. Облогата држете ја цела вечер и наутро извадете ја.

Употреба кај лекување на внатрешни хемороиди:

Компирот исечете го на кругови. Од еден круг направете стапче. Скинете ги парчињата од левата и десната страна и она што ќе остане во средина треба да изгледа како стапче. Ставете му маслиново масло, и ставете го во анусот да преноќи. Тој ќе омекне и во текот на празнењето ќе излезе сам.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement