• Сподели на:

Природен коктел за детоксикација и слабеење

___

За да стигнете побрзо до посакуваната телесна тежина се што е потребно е една до две чаши дневно од овој делотворен коктел.

Важно е коктелот да го пиете наутро пред да појадувате и како меѓуоброк непосредно пред ручекот.

Се подготвува едноставно и брзо.

Состојки –

1 лажица рендан ѓумбир

1 чешне лук

1 лажица јаболков оцет

1 лажица мед

Малку нане и свеж магданос

Половина авокадо

Половина чаша вода

30 грама спанаќ

Подготовка

Добро измијте го зеленчукот, излупете го авокадото и исечете го на коцки. Прво изматете ги сите состојки во блендер, освен медот и ѓумбирот .

Медот и ѓумбирот додајте ги на крајот и уште еднаш измешајте.


Оставете коментар

___