Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Подигнете го имунитетот со овој домашен сируп

Кога ќе почувствуваме дека сме поистоштени од вообичаено и немаме сила ниту за работа, ниту за било какво физичко напрегање, значи имаме потреба од заздравување на телото. Тоа може да се должи на пад на имунитеот или стрес. И во двата случаи ќе ви помогне следниот еликсир.

Потопете 100гр сгмечени смокви (свежи или сушени) во 2 чаши врела вода и оставете ги на слаб оган да крчкаат во продолжение на 15 минути. Потоа оставете ги да одстојат 2 часа и на крајот исцедете ги. Пијте од сирупот, без дополнително да го засладувате, по 100мл пред секое јадење (3 пати на ден).

Овој лек многу ќе ви помогне во нормализирање на работата на стомакот и цревата. За најдобри резултати продолжете ја процедурата 3-4 дена.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...