Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Ова навистина функционира: Три трикови со кои вие никогаш нема да бидете гладни …

Драстичното намалување на тежината бара драстични мерки како што се строго контролирана исхрана и вежбање.

Ова што ќе ви го откриеме, не е диета, ниту магичен уред за симнување килограми, туку три едноставни трикови да останете сити.

Диетата бара дисциплина и постојаност, но неподнослива глад може да го уништи се. Токму затоа ви ги претставуваме трите решениа.

  1. Киселите краставички не треба да бидат само прилог со јадењто, туку идеално средство за убивање на гладот. Ова кисело јадење го смалува шеќерот во крвта, па со тоа ја намалува гладта. Долку осетите неколку саата пред предвидениот оброк глад , земете неколку краставички.
  2. Бадеми, ораси, лешници, како дел од јаткастите плодиви можете секогаш да ги конзумирате помеѓу оброци. Шака од истите моментално ке ве засити, а во комбинација со сушено овошје како смокви, грозје, сливи се идеална комбинација за борба против глад.
  3. Минерална вода место газирани сокови, затоа што иако газираните сокови ја намалуваат гладта , сепак се многу калорични и никако не ви помагаат во процесот на слабеење. Затоа сокот заменете го со минерална вода. Моментално ќе ве засити, а ќе ви служи како ужина меѓу оброк , која е прав нискокалоричен избор.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...