Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Ослабете со помош на чоколадо

Добра вест за сите љубители на чоколадото: не морате да се одрекувате од своето омилено благо, следен патко кога ќе држите диета.

Веќе е познато дека чоколадото има повеќе позитивни ефекти на нашето здравје. Не само што го намалува стресот, го намалува и крвниот притисок и го успорува стареењето.

Сека е откриено дека чоколадото може да ви помогне и да ослабете.

Во едно истражување во кое учествувале 1000 испитаници, луѓето кои почесто јаделе чоколадо, побрзо ги губеле килограмите од оние кои јаделе повремено.

Покрај сето тоа, истражувањето открило дека количината на чоколади кои сте ги изеле нема врска со тоа колку килограми ќе изгубите.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...