• Сподели на:

Оптички сокријте го целулитот

___

Целулитот секако дека е проблем ако е на видните места. Еве неколку трикови кои можете да ги пробате.

Целулитот е многу воочлив на посветла отколку на потемна кожа. За да се направи невидлив, нанесете лосион или спреј за самопотемнување, но доколку сте направиле пилинг на кожата. Можете да отидете и во солариум, но обезбедете се со добра крема која ќе обезбеди на вашата кожа неопходна влажност.

Трикот со масло е еден од најпознатите кои се користат за визуелно “пеглање” на кожата. Само на предниот дел на ногата нанесете сјајно масло кое ќе ја рефлектира светлоста и дава впечаток на убави нозе.

 


Оставете коментар

___