• Сподели на:

Мали утрински трикови за добар изглед во текот на целиот ден

___

Обликувајте ги веѓите на начин да не бидат претенки ниту пак предебели. Потрудете се максимално да бидат симетрични. Секое утро по миењето нанесете хидратантна крема за денот, а ако сте малку бледи, штипнете се неколку пати за образот.

На потечените очни капаци ставете неколку минуте ладна облога или измијте ги со ладна вода. Исните малку нагризете ги да добијат боја а потоа ставете балзам за усни. Правилно и здраво доручкувајте – недостатокот на енергија ќе се одрази на вашиот изглед. Пред излегување, насмејте се! Ќе изгледате многу поубаво.


Оставете коментар

___