Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Копривата против пролетен замор

Уште од нашите баби сме чуле дека копривата е бескрајно корисна и многу вкусна. Значи оваа сезона не пропуштајте да направите јадења, чаеви, пијалоци и секакви маски за разубавување од неа.

Копривата е исклучително богата со железо, калциум, магнезиум, и витамините А, Б, Д, Е и К. Тоа сигурно ќе ви даде сила и ќе ви помогне да се борите против пролетниот замор. Јадете ја и во случаи на авитаминоза, крварење, обилна и болна менструација и стомачни проблеми.

Чајот од коприва пак без проблеми може да го замени утринското кафе. Овој пијалок се пие и за детоксикација и слабеење. Затоа, доколку вклучите повеќе коприва во дневното мени, ќе си обезбедите свеж изглед, храбра мисла и совршена фигура.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement