Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Кој би рекол: Што јаде Џенифер Анистон за појадок?

Иако според нејзината линија можеме да заклучиме дека не појадува, Џенифер сепак преферира обилен појадок по холивудски стандарди.

Судејќи според нејзиниот фантастичен изглед, би можело да се каже дека Џенифер Анистон го прескокнува појадок, и утрото го започнува со шоља кафе.

Меѓутоа, се покажа дека Џен преферира обилен појадок по холивудски стандарди. Неодамна изјави дека обожава неделното утро да го помине во читање на бесници со пециво и јајца.

“Во каков облик ќе ги подготвам јајцата зависи од моменталното расположение. А секогаш ги ставам и жолчките иако имаат лоша репутација”, изјавила холивудската актерка.

Тоа е паметен избор – вкусно и хранливо, јајцето обезбедува комплетен оброк или е главна состојка на многу јадења, кои без нив не би биле исти. Оваа намирница е на високо хранливо ниво, таа е одличен извор на протеини и содржи дури петнаесет витамини и минерали и може да се подготви на неколку начини.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...