Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Како изгледаат 2000 калории?

Секој кој сака да се справи со својата фигура го има на ум оној магичен број од 2000 калории…Но, колку е тоа всушност ако се смета низ намирници?

Многу од вас сакаат да се свртат кон поздрав режим на исхрана или некој вид на диета, но речиси секогаш постои оној проблем на пресметување на калории…Можеби имаме решение…

Во приложеното видео може да погледнете колку намирници и на кој начин содржат точно 2000 калории, односно препорачаната дневна количина. Видеото ќе ви помогне во согласност со она што го гледате, да направите распоред на исхрана која на вам ви одговара. Со среќа, девојки!

httpv://www.youtube.com/watch?v=rgaqwFPU7cc

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...