Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Како да направите витаминска вода и да го зајакнете имунитетот за есенскиот период

Штом есента стапи во својата тримесечна сезонска функција, ќе биде потребно да го зајакнеме имунитетот навреме, за да ја спречиме инвазијата на секакви грипозни состојби и да сме “челични” против настинките.

Потребни производи:

*1,5-2 литри вода

*1/2 краставица ситно исечкана

*1 лимон ситно исецкан

*1/4 чаша листови од босилек

*1/3 лисја од нане

Начин на подготовка:

Истурете ги сите состојки во котел и оставете ја течноста да отстои една ноќ во фрижидер.

Пијте од пијалокот по 2-3 чаши дневно.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement