Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Излечете ја главоболката со природни лекови

При честите, секојдневни главоболки веќе и пиењето на апчиња не помага. Изберете да си помогнете но, овој пат со природни лекови. Има некои производи кои навистина опуштаат и ја намалуваат главоболката. Така на пример, една шоља кафе може да ја намали главоболката. Затоа што кофеинот е состојка која ја има и во апчињата против главоболка. Масло од лаванда- исто така може да ви помогне. Мала масажа на челото и во областа кај слепоочниците навистина ќе ве опушти. Чај од ѓумбир- познато е дека ѓумбирот е ефикасен лек за мигрената. Освен тоа што ќе ја намали болкта во главата исто така ја отстранува и мачнината која е пропратна при мигрената. Зелката исто така помага. Земете еден лист зелка изгмечете го убаво да излезе течноста од него. Листот ставете го како облога на челото, а и сокот исто така помага при болка. Компир- измијте еден компир и пресечете го на пола. Со половинката тријте го челото и слепоочниците, се додека не почне компирот да се суши. После неколку минути болката сигурно ќе се смири.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement