Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Инстаграм сензација: Мајка и ќерка уживаат во зедничко вежбање јога

4 годишната Мини со својата мајка секогаш во иста комбинација, уживаат во јога вежби.

Јогиската Лаура Карперзак (36) има повеќе од 700000 следбеници на инстаграм, каде што објавува фотографии од различни јога пози во кои учествува со своите деца.

Нејзината ќерка Мини не само што и парира во еластичноста туку и со гардеробата. Нејзината мајка има оригинално чувство за мода и секогаш се во хеланки со интересни принтови.

„Мини е една од моите две деца. Таа навистина ужива во  фотосесиите“ – напишала Лаура. „Наводно се сликавме додека правевме стој на раце, тоа ја воодушеви и така продолживме понатаму. Сега по сите изгледи сме интернет сензација“.

Вакви фотосесии се познат тренд во светот, кои ги започна сопругата на актерот Вилијам Болдвин, Хилари. Таа на својот профил објавила фотографија од неа и едногодишната ќерка.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...