Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Ефикасен диетален напиток од само 3 состојки

Ако сакате да  постигнете или одржете идеална линија,  веројатно знаете дека треба да  одбегнувате калорична храна и дека е потребна секојдневна рутина и умерена физичка активност. За да  ги направите успешни  напорите во борбата против тежината , ви го претставуваме вкусниот и ароматичен пијалок кој е одличен сојузник во губење на тежината.

Потребно ви е:
– 2 лажици мед
– лажица цимет
– чаша вода

Во врела вода се додава цимет, оставете ја да се излади, а потоа додадете мед. Опционално може да се зголеми износот на состојки. Важно е дека односот на мед и цимет е 2: 1. Половина од пијалокот испијте го пред спиење, а другата половина наутро. Овој пијалок не го затоплувајте пред пиење.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...