• Сподели на:

Домашен лек против кандида

___

Откако ви го претставивме домашниот тест за кандида, сега ви покажуваме и што би можеле да превземете доколку испадне дека ја имате.

Оваа упорна габа е чест жител во нашиот организам, па еве еден рецепт кој може на сите да им биде од корист, бидејќи има благотворно дејство врз целиот организам.

За да го направите овој лек потребни ви се следниве состојки:

1 чаша јогурт

2 чешниња лук

1 морков

половина лажички ѓумбир и цимет

Инструкции за подготовка:

Изрендајте го морковот, лукот и ѓумбирот и се додадете во јогуртот. Додадете и цимет, и убаво промешајте. Оставете малку да отстои и конзумирајте го како салата еднаш во денот.


Оставете коментар

___