Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Дневна доза зелено здравје

Само една чаша зелен сок на ден ви помага во детоксикацијата на организмот и ја пополнува потребата на телото за калциум. Овој напиток ќе ви помогне во чистењето на организмот и е одлична алтернатива за меѓуоброците.

Состојки:

-3 целера

-1 краставица

-2 листа кељ

-1 лимон

-1 зелено јаболко

– пола парче ѓумбир

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер или пак во соковник. Ако сокот го правите во блендер, добиената смеса можете да ја процедите за да го отстраните вишокот кашест сок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement