• Сподели на:

Денот започнете го со чаша зелен сок

___

Зеленото овошје и зеленчук содржат малку калории и се полни со витамини. Природните сокови направени од зелено овошје и зеленчук се хранливи, одлични за согорување на калориите, а можете да ги пиете во било кој дел од денот и ноќта.

Сокот од киви, покрај тоа што има одличен вкус, го подобрува и здравјето. Можете да го пиете со млеко за да ги задоволите потребите за хранливи состојки и протеини.

Сокот од целер има неколку лековити својства – го подобрува варењето, го намалува холестеролот, како и високиот крвен притисок.

Сокот од краставица добар за детоксикација на телото, а со самото тоа и помага во намалувањето на килограмите. Покрај тоа, конзумирањето на сокот од краставица ни овозможува да имаме беспрекорен сјај на кожата на природен начин.

Сокот од авокадо е исто така добар за кожата, а има и многу здравствени предности.


Оставете коментар

___