Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Чајот e делотворен

Иако милиони луѓе пијат чај само кога се болни, научниците докажале дека чајот помага во одржување на менталното здравје.

Воочено е, особено кај жените, да дојде до успорување на менталното стареење доколу козумираат една до три шољи дневно. Исто така чајот штити од отрови кои доведуваат до заболување од  Алцхајмерова болест.  Американските научници докажале дека кафето е многу поштетно од чајот и дека оние кој пијат чај имаат многу подобра меморија. Тој ја одржува меморијата и го прави мозокот бистар, додека кафето е штетно и предизвикува когнитивни заболувања.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement