Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Брза и ефикасна диета со суви сливи

Диетата која е популарна за оние кои би сакале да симнат 2-3 килограми за неколку дена, е премногу едноставна.

  • Доручек : 6 суви сливи
  • Ужина: 1 јаболко
  • Ручек : 1 варено јајце и 1 виршла
  • Ужина : Исто како и ручекот
  • Вечера: 1 чаша јпгурт

Додатни препораки: се препорачува на потполно здрави личности и тоа за одреден временски период и не повеќе 3-4 дена. Исто така е задолжителна физичка активност во траење од најмалку 15-20 минути. Ако правилно се спроведува, се губи околу 1 килограм на ден.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...