• Сподели на:

БИЗАРНИ ДИЕТИ: Еве како жените некогаш слабееле

___

Од времето кога женската фигура стана синоним за сексуалноста, многу жени се обидуваа на различни начини да се ослободат од вишокот тежина. Да видиме какви методи практикуваа жените во педесеттите

Жените од секогаш биле оптоварени со својата тежина, толку многу што понекогаш смислуваа луди идеи за да се ослободат од вишокот од тежина. Ние ви презентираме седум неверојатни начини начини кои жените ги применуваа во обидот да ја донесат својатата фигура до совршенство.

ЕЛЕКТРИЧНИ АПАРАТИ

Според соопштението од октомври 1950, во изданието на ” The Milwaukee Sentinel “, илјадници луѓе ja загубија својата тежина со помош на нивниот апарат, кој е направен од лесен алуминиум и гума, која им овозможува топење на масното ткиво во најкритичните делови од телото.

 Mrsavljenje_5

САУНА ПАНТОЛОНИ

Целта на балон панталоните беше да ги принуди жените да се потат и на тој начин ја исфрлат водата од телото, а со тоа и да ги намалуват несаканите сантиметри околу колковите и бутовите. Овој производ им помага на своите корисници, но само привремено .

 Mrsavljenje_3

МУЗИКА ЗА СЛАБЕЕЊЕ

Нема информации за тоа како ова видео треба да звучи произведено од страна на Валас рекордс. Дали жените требале да го следат ритамот истовремено вежбајќи? Дали станува збор за хипноза или класично перење на мозокот со различни пораки ? Веројатно нема никогаш да дознаеме.

Mrsavljenje_4

ЧОРАПИ

Медицинските чорапи кои се совршени за наводно намалување на килограми е уште една во серијата бизарни методи. Сепак, многу и понатаму се прашуваат за ефектот што го имале, но се знае дека жените ги ставале на градите , вратот, рацете и нозете.

  Sprava-za-mrsavljenje-vibracioni-pojas-6

ВИБРИРАЧКИ ПОЈАС

Производи како овој појас ветуваа дека линијата ќе ја доведат до совршенство , со вибрирањето на појасот на колковите и половината. Заинтересираните денес може да го купат овој производ на eBay, но сепак постојат многу поефективни методи кои можете да изберете за слабеење .

 Mrsavljenje7

СЛАБЕЕЊЕ СО САПУНИ

Во 1920 година производителите тврделе дека измислиле сапун кој магично го мие вишокот на масти од телото. Сепак, оваа приказна звучи толку лудо што веројатно во неа веруваа само жени кои беа исклучително незадоволни со нивното тело , а такви секогаш ги имало во голем број.

 Mrsavljenje_2

МАШИНИ ЗА ГУБЕЊЕ НА ТЕЖИНАТА

Во 1940 година, една жена оди во салон за убавина за да се ослободи од вишокот на тежина во проблематичните делови од телото. Нејзиниот физиотерапевт и ја предлага бизарна машина, која тврдел дека ги стимулира мускулите и ги разбива масните наслаги. Сепак, денес на сите нас ни е јасно дека без напорна работа и намалени оброци, нема резултати во слабеењето. Бајки не постојат.


Оставете коментар

___