Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Агавинс – состојка од Агава го намалува нивото на шеќерот во крвта и подобрува слабеењето

Текилата можеби може да направи многу повеќе за вас, освен што ќе ви го подигне расположението на забава. Но состојката од агава од која се прави текилата, го намалува шеќерот во крвта, а делува така што помага при слабеење. Истражувањата спроведени во Америка, дошле до заклучок дека Агавинс го намалува шеќерот во крвта што го подобрува слабеењето кај глувците на кои се правеле експерименти.

 Agavis 2

Агавинс е состојка од растението Агава кое се користи за правење на текилата и за разлика од глукоза и лактоза, агавинс се апсорбира во телото, така да не може да го подигне нивото на глукоза во крвта. Ова растение е полно со влакна и поради тоа прави чувство на заситување во организмот. Агавинсот има голем потенцијал како иден засладувач, бидејки е растворлив и има неутрален вкус. Ова е иднината која ќе им помогне на гојазните луѓе и на дијабетичарите.

За жал, долго време ќе помине пред овој производ да го видиме на рафтовите во продавниците, бидејки за сега е тестиран само на глувци и сеуште не е истражено како делува на луѓето.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...