• Сподели на:

5 начини да согорите калории за 1 минута

___

Имате една минута? Тогаш имате време да започнете со топење на килограмите! Еве десети успешни стратегии за намалување на калориите и  мастите кои траат  60 секунди или помалку.

Откако ќе го направите вашиот омилен цеден сок, одделете 1/2 од вообичаената количина на сок која ја пиете и додадете газирана вода или обична минерална вода. На тој начин ќе успеете да намалите дури 89 калории.

Земете една чаша зелен чај пред пешачење.

Кофеинот ослободува масни киселини, така што ќе согорувате масти полесно. (Ако имате висок крвен притисок, прескокнете го овој совет.)

Посипете лен на вашиот житни култури.

Богат е со растителни влакна, а со ленено семе може да го намалите апетитот и  калориите. Додадете го во јогурт или бели печива.

Користете го овој „дресинг“ за салати:

1 лажица балсамико

¼ лажичка маслиново масло

¾ лажиче сенф

¼ лажичка рен

Се мешаат сите состојки заедно. Има само 20 калории и 1,5 грама масти

Легни и направи 10.

Пред да решите да изедете топка сладолед или ред чоколадо, направете 10 стомачни или склекови. Ќе биде  исто како да не сте ги исконзумирале тие производи.

 


Оставете коментар

___