Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Совети за Здравје

Ф’стаците се богати со антиоксиданси, посебно со витамин Е, каротен и полифеноли, а содржат и многу токофероли (дури 23гр во 100гр) кои со витамин...

____совети и како да

Бадемаста или мачкаста форма на очите е вистинска привилегија на жените. Дамите кои се надарени со таков поглед, имаат способност да покоруваат само со...

Cotton Club

Новата пролетна колекција на модниот дизајнер Мајкл Корс за 2013 година е инспирирана од гламурозниот калифорниски стил. Во суштина колекцијата води потекло од модата...

КУЈНА

Ова е оној десерт што никого не може да го остави рамнодушен. Толку едноставен, лесен и премногу вкусен. Потребни состојки 175 мл слатка павлака...

Advertisement
Advertisement