Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

All posts tagged "thelist"

КУЈНА

Доколку сте љубител на пржените компирчиња, пробајте ги нашиве крцкави и вкусни компирчиња од рерна… Малку се оние кои можат да им одолеат на...

Совети за Секс и Врска

Ах таа љубов – живееме за неа, се надеваме на неа, се грижиме, се смееме, плачеме, а богами и понекогаш гинеме, за таа чудна...

Совети за Секс и Врска

Психолозите тврдат дека секој подарок содржи скриена порака и открива многу за односите помеѓу двајцата. Ова секако се однесува само за оние подароци кои...

КУЈНА

Неодолив чоколаден крем од лешник кој, кога ќе го видите, зборот „диета“ ви станува сосема непознат.   ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 100 гр. лешници, без лушпа...

КУЈНА

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: • 230 гр. издробено чоколадо • 120 мл. вода • 30 гр. путер • 3 жолчки • 25 гр. шеќер • 300...

КУЈНА

Ова е интересен предлог за сите оние кои го сакаат пивото. Овој рецепт се подготвува кога пиете пиво. Одлична комбинација… Потребни состојки: –      кисели...

Advertisement