Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Ерогени зони кај хороскопските знаци

Што ги привлекува и што ги освојува на прв поглед?

8 Овен

Жена: Оваа жена многу директно им приоѓа на сексот и еротиката. Таа смета дека задовлството и уживањето се неопходни за добар љубовен однос, бидејќи ако сексот не е добар, зошто сè друго би било добро. Таа е многу страствена, во сексуалниот однос учествува премногу отворено. Најчесто, таа самата е иницијатор за секс. Омилена поза: Кога таа е врз партнерот.

Маж: Својата сексуална енергија нагло ја користи и не размислува каков впечаток ќе ви остави. Сепак астролозите сметаат дека е еден од најдобрите љубовници помеѓу хороскопските знаци. Освен тоа, тој е одличен познавач на анатомијата и лесно ги воочува ерогените зони на својот партнер. Подготвен е на сè, секогаш отворен и одлучен. Омилена поза: Сите!

 2Бик

Жена: Остава впечаток на мила и симпатична личност, мирна, помалку трапава, но многу привлечна. Не можете ниту да си замислите, што сè можете да очекувате од неа кога ќе постанете интимни. Има силни сексуални нагони, но сепак, сакаат романтика како во старите холивудски филмови. Како љубовник е премногу страствена. Подготвена да прифати, но и да превземе иницијатива. Омилена поза: Различни во текот на сексуалниот однос.

Маж: Оставаат впечаток на смирени личности и сигурни во себе. Всушност, тие се многу срамежливи, а тоа околината најчесто го толкува како смиреност. Омилена поза: Кога тој е одоздола.

Близнаци

Жена: Тие се не толку заинтересирани за сексуална страст, колку што ги привлекуваат разговорите и нежностите со партнерот. Многу се интелегентни. Тешко се вљубуваат, а ставот за секс кај нив се појавува во позрелите години. Немојте да се изненадите ако наидете на големи промени во расположението и ставовите. Тие се многу нежни љубовници, ерогена зона им се дланките и рамењата.

Маж: Иако физички делуваат питомо и интелектуално, ако решиле да ве однесат во кревет, тоа сигурно ќе го направат. Нив е тешко да ги одбиете. Ако станува збор за дупол близнак, тоа ќе ви биде најдоброто сексуално искуство во животот. Тие се прави фантазери, чувствителни се и сакаат да дознаат до детали што сака партнерот. Никако не треба да го пропуштите.

 3Рак

Жена: Таа е најчувствителниот  хороскопски знак. Нејзината сензибилност многу јасно се манифестира, како во љубовта, така и во сексот. Еднаш кога ќе ги почувствуваат убавините на сексот, не си дозволуваат долги паузи. Навистина би уживале во потполната слобода на еротските доживувања, но потребен им е постојан партнер кој знае да им овозможи потполно задоволство. Целото тело е ерогена зона, а стопалата се на прво место.

Маж: Тие се секогаш спремни на секс. Ретко кога не размислуваат за тоа. Исто така, тие се од лесно заљублив карактер и со секоја личност, со која ќе воспостават физички однос мислат дека се вљубени. Големи романтичари се и често сонуваат. Ерогена зона им се ушите.

Лав

Жена: Мора да биде сè по нејзино. Ако сакате да ја задоволите, мора да имате и со што. Притоа се мисли и на материјалните квалитети. Сака нападни, посебни и несекојдневни типови на мажи. На својот партнер гледа како на роб, очекува тој да и ја исполни секоја желба. Најмногу сака да се мази по коса.

Маж: Него тешко ќе го убедите на секс, надвор од удобноста на спалната соба. Ако се случи тоа, значи дека имате неверојатна сексуална моќ. Неверојатно е привлечен и нема жена која би успеала да му одолее. Има различни ерогени зони и многу му е важно да уживате исто како и тој.

4Девица

Жена: Глуми невина личност, бидејќи спаѓа во еден од најпромискуитетните хороскопски знаци. Сака секс во када, во шума или на било кое друго скришно место. Потребно е да бидте тој што ќе ја инспирира. Има многу високи стандарди кога станува збор за партнерот. Ако ве одбие кога се работи за секс, значи дека се ближи крајот на вашата врска.

Маж: Тие често спаѓаат во феминизираниот дел на населението, но сепак се многу луди за секс. Освен тоа што уживаат во мазење, спремни се да го задоволат партнерот иако можеби тоа не им одговара. Спаѓаат во групата пожртвувани љубовници во секој поглед.

Вага

Жена: Романтична, суптилна и понекогаш изгледа како да сака да пати. Ако сакате да ја задржите, треба да бидете спремни на најмалку 2 пати секс во денот, како и постојано делење комплименти во врска со нејзиниот добар изглед. Тешко е да и одолеете, бидејќи спаѓа во еден од најсексипилните знаци на зодијакот. Ужива да го изненади својот партнер со стриптиз, во секси неодолива долна облека.

Маж: Има добри квалитети, но со годините знае да стане мрзелив за секс. Но, за среќа лесно можете да го инспирирате. Ги има во две групи: едни се заштитнички настроени и не толку добри како љубовници, а другите малку себични, но во однос на сексот се позадоволителни.

 5Шкорпија

Жена: Таа не поднесува неодлушни и слаби мажи. Притоа, не смеете да и покажете сила, зашто таа сака да го има полседниот збор. Ерогена зона и се дланките. Половина час милување по дланките и таа е една од најдобрите љубовници во астрологијата. Отворена е за секакви предлози. За да биде само ваша, сексот мора секогаш да е совршен.

Маж: Тој е симбол за сексуалност, еротика и сите манифестации на телесна љубов. Ретки се мажите кои своите емоции и ги подаруваат на само една жена. Во нивниот живот постојат најмалку по две жени истовремено. Со тоа ќе морате да се помирите кога веќе сте се заљубиле.

Стрелец

Жена: Овие жени имаат брилијантна фантазија, која лесно ќе ја приметите на прв поглед. Не сакаат многу да зборуваат за секс, ама сакаат да истражуваат и подготвени се на секоја поза од “Кама Сутра“ само ако партнерот има добра физичка кондиција. Ерогените зони им се по целото тело. Сакаат нежност и романтика, но често тоа го кријат.

Маж: Ги карактеризира детска љубопитност. Ако имате помалку од 30 години, не сметајте дека ќе ви биде верен. Тоа за него е експеримент, а не изневерување. Многу ветуваат, но ретко го исполнуваат она што го кажале. Добри се за на кратки стази. Не се онолку потентни колку што си мислат.

7Јарец

Жена: Сака нежности, романтична е и малите работи и се поважни од дијаманти. Делува многу ладнокрвно, но не е. Подготвена е да го почека правиот момент. Секогаш знае што сака и како тоа да го реализира. Обожава секс.

Маж: Тој е премногу рационален, но ако сакате личност која ќе биде покрај вас и во најтешките моменти, тоа е тој. Неговата сексуалност зависи од многу фактори. За квалитетен секс им е потребен постојан партнер, покрај кој се чувствуваат опуштено.

Водолија

Жена: Воопшто не и смета што се разликува од другите, па тоа често го потенцира. Во сексот е тотално слободна, може да се рече и перверзна. Сака сè да проба, сè што ѝ е ново и сè што доведува до врвно сексуално задоволство.

Маж: Поседуваат огромна интелектуална ароганција и многу привлечен изглед. Екцентрични се на љубовен план, сите имаат различен и многу специфичен вкус кога станува збор за партнерот. Некогач ни самите незнаат што ги привлекло кај одредени девојки. Тие се совшени љубовници и уживаат во сексуалните игри. Иако немаат сериозен партнер, тие не се откажуваат од сексуалните врски.

6 Риби

Жена: Кога станува збор за љубовни односи сè име розево. Поради тоа поминуваат низ пекол и тешки емоционални ситуации. Се тешат со краткотрајни сексуални авантури. Тие, всушност, бараат партнер, со кого ќе бидат до крајот на животот и само на тој начин можат да уживаат во сексуалните фантазии.

Маж: Одговорни се. Не се многу верни, но никогаш нема да го запостават семејството. Спаѓаат во нежни и посакувани љубовници. Жената која немала секс со маж од овој хороскопски знак, воопшто не знае што е вистински секс.

Прочитај

Лице

Пудрите за лице кои претежно дамите ги користат имаат цели палети на нијанси и намени за различни видови на кожа. Но, сега пристигна најновиот...

____баланс новости и трендови

Потењето во некои случаеви претставува нормален имунолошки одговор на инфекција кога телото ја зголемува температурата обидувајќи се да ги убие бактериите или вирусите. Но...

____лајфстајл features

Кафеавата чивава Мирикл Мили од Порторико е најмалото куче на светот со висина само од 9,65 сантиметри.   Таа е во сопственост на Венеса...

____celebrity

Изгледа и Џастин Бибер сака да биде бунтовник без причина, па на својата насловна на Facebook објави фотографија на која позира како легендарниот Џејмс...