Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Jeremy Scott за Moschino: Ова е резултатот од соработката

Има многу коментари кои следуваа по објавата дека ексцентричниот Jeremy Scott ќе ги превземе работите во Moschinо. Додека некои го славеа неговото креативно лудило, многумива беа скептични пред оваа промена во брендот кој со децинии функционира на стабилни темели.

Меѓутоа, судејќи по првите фотографиие кои ја откриваат  предесенската колекција, Jeremy добро се снајде во својата нова работа.

Еве неколку детали од новата колекција:

4

1

2

3

Прочитај

Лице

Пудрите за лице кои претежно дамите ги користат имаат цели палети на нијанси и намени за различни видови на кожа. Но, сега пристигна најновиот...

____баланс новости и трендови

Потењето во некои случаеви претставува нормален имунолошки одговор на инфекција кога телото ја зголемува температурата обидувајќи се да ги убие бактериите или вирусите. Но...

____лајфстајл features

Кафеавата чивава Мирикл Мили од Порторико е најмалото куче на светот со висина само од 9,65 сантиметри.   Таа е во сопственост на Венеса...

____celebrity

Изгледа и Џастин Бибер сака да биде бунтовник без причина, па на својата насловна на Facebook објави фотографија на која позира како легендарниот Џејмс...