• Сподели на:

Зачинети пилешки крилца

___

Состојки

750 гр. пилешки крилца

½ лажичка лук во прав

½ лажичка кумин

½ лажичка лут буковец

¼ лажичка мелен бибер

1 лажичка сол

1 лажица маслиново масло

200 гр. лебни трошки

 Прелив

100 гр. мајонез

3 кисели црвени пиперки од тегла

сок од лимета

1 лажичка оцет

½ лажичка сол

Постапка

Исплакнете ги пилешките крилца под млаз студена вода и исушете ги со хартиена салфетка. Во сад измешајте ги лукот, буковецот, кумин, бибер, сол и маслиново масло. Намачкајте ги убаво крилцата со оваа мешавина од зачини, покријте ги во еден сад и оставете ги во фрижидер да се маринираат најмалку еден час.

Загрејте ја рерната на 200 степени.

Извалкајте ги од сите страни пилешките крилца во лебните трошки. Поставете ги во плех и печете ги во загреаната рерна 20 минути. Потоа превртете ги и печете ги уште 20 мин или додека да добијат златно жолта боја.

Додека се печат крилцата подгответе го сосот. Измешајте ги во блендер пиперките, мајонезот, сокот од 1 лимета , лажица оцет и сол по вкус.

Сервирајте го сосот во длабок сад покрај топлите пилешки крилца.


Оставете коментар

___