• Сподели на:

Штрудла со јаболка

___

Состојки:

* 1 чаша сок од јаболко

* 250 гр. исечкани јаболка

* 2 лажици пченкарно брашно

* 1/2 чаша суво грозје

* 3 лажици шеќер

* 1 лажичка цимет

* 1/3 мелени ореви

* 4 листови кори

* 50 гр. путер

* 3 лажици лебни трошки

* шеќер во прав за декорација

Подготовка:

Во еден сад измешајте ги пченкарното брашно и половина чаша сок од јаболко. Во тенџере на средна топлина гответе ги околу 10 минути сечканите јаболка, преостанатиот сок, сувото грозје, шеќерот и циметот. Додадете ја смесата со пченкарно брашно. Мешајте се додека смесата не се изедначи и нема грутки.

Оставете ја проврие 1 минута и додадете ги оревите, промешајте и оставете малку да се олади.

На рамна површина ставете една кора, премачкајте ја со стопен путер и посипете ја со лебни трошки. Повторете ја постапката на уште две кори, наредени една над друга. На 4-тата кора ставете од смесата со јаболка.

Свиткајте ги корите како ролат и премачкајте ги со путер.

Штрудлата печете ја околу 20 минути на 150°C. Пред да ја послужите оставете ја малку да се излади, а потоа посипете ја со шеќер во прав.


Оставете коментар

___