• Сподели на:

Салата од грејпфрут, авокадо и лосос

___

Време на подготовка: 35 минути / ќе послужите: 4

  • 2 филети од лосос, без кожа (околу 250 грама)
  • Сол и мелен црн бибер
  • 3 чаени лажички ладно ценедо маслиново масло
  • 2 млад кромид, исчистен и исецкан
  • 1 црвен грејпфрут, без кора поделен на парчиња
  • 1 авокадо, без кора исецкано на парчиња
  • 2 чаши семки од сончоглед или магдонос
  • 1 чаена лажичка сок од лимон

 

Чекор 1

Загрејте ја рерната на 200 степени. Засолете ги филетите со сол и бибер. Сместете ги во 22 см сад за печење. Посипете ги со масло и половина од исецканиот кромид. Печете го лососот додека не добие потемна боја во средина, 10 до 12 минути. Префрлете го во чинија да се олади.

Чекор 1

Поделете го лососот на ситни парчиња еднакво во сите 4 чинии за сервирање. Додадете сегде од грејпфрутот, лососот , авокадото и сецканиот кромид  и семките од сончоглед. Зачинете по желба со сол и бибер. Измешајте 2 лажички маслиново масло со сок од лимон и посолете. Со овој сос прелејте ја салатата.


Оставете коментар

___