Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Полнети солени питички

Состојки:

1 паковање лиснато тесто

– 300 грама шампињони

– 250 грама фета

– 1 јајце

– 1 белка

– 2 лажици милерама

– 4 лажици масло

– оригано, босилек

– мешавина од зачини

– ким

Подготовка:

1. Шампињоние исечете ги на листови и пропржете ги на малку масло за да омекнат. Исцедете ги и оставете ги да се оладата.

2. Посебно соединете рендана фета, шампињоните и милерама. Додадете мешавина од зачини, оригано и босилек по вкус и промешајте.

3. Лиснатото тесто истенчете го на дебелина од 3 мм. Со калап за крофни вадете кругчиња од тестото. Секој втор круг, на половината засечете го во облик на крст.

4. На средниот дел од круговите, кои не се исечени, ставете по една лажица од припремениот фил, а ивиците премачкајте ги со белка. Преклопете со засечените половини и благо притиснете на краевите за да се залепи.

5. Припремените питички премачкајте ги со јајце и ставете ким. Плехот обложете го со хартија за печење, и печете на загреана рерн од 200 степени додека не заруменат.

Прочитај

Wall Street

Piaget Altiplano Ultimate го пронајде своето место меѓу светските рекорди, сместувакќи 167 поединечни делови во куќиште длабоко 2 mm без било каков компромис. И...

Fine Living

Во изминатите неколку недели, New York е на насловите во сите вести и весници како град кој е најсилно погоден од корона вирусот… Ситуацијата...

Cotton Club

Долгогодишното лице на брендот Prada, моделот Freja Beha Erichsen, го освои водечкото место во својата нова кампања пред есен 2020…. Фотографирала David Sims, се...

Green Tea

Иноваторите од компанијата Matrix Industries ги слушнаа нашите поплаки и го креираа Juno – уред кој може инстант да ги разлади вашите омилени пијалоци....