• Сподели на:

Модар патлиџан со пармезан

___

Време на подготовка: 2 саати / ќе послужите: 6

  • 2 конзерви (800 грама секоја) цели и лупени патлиџани
  • 2 лажички маслиново масло
  • Сол и мелен црн бибер, по желба
  • 1 килограм модри патлиџани, исечени на тенки кружни парчиња
  • 250 грама брашно
  • 3 јајца, матени
  • 250 грама презла
  • Растително масли за печење
  • 150 грама пармезан
  • 150 грама свежа моцарела, исечена на кружни парчиња

Чекор 1

Во блендер исецкајте ги патлиџаните, префлете ги во средно голем огнотпорен сад. Додадете масло и ставете да зоврие, намалете температура и гответе оклу 30 минути.Посолоете ги патлиџаните со сол и бибер.

Чекор 2

Во меѓувреме, посолете ги парчињата со 1 1/2 лажичка сол на цедилка. Оставете да отстојат 30 минути. Потоа со хартија исуште ги и намачкајте ги од двете страни во брашнои јајцата на крај во презла .

Чекор 3

Загрејте ја рерната на 200 степени. Во голем сад, ставете доволно растително масло, загрејте го на средна температура и потао ставете ги парчињата модар патлиџан да се пржат, додека не добијат златеста боја, 2 до 3 минути по страна. Префлете во чинија со хартија да се впие вишокот масло.

Чекор 4

Во длбок сад за печење, сипајте 250 грама од сосот од патлиџани. Поставете над тоа половина од парчињата модар патлиџан и 50 грама пармезан. Потопете пак со 250 грама сос од патлиџан, потоа поставете ги останатите парчиња од модар патлиџан. Прелијте со преостанатиот сос, пармезан и поставете ги парчињата моцарела на врвот. Печете додека не фати лесна кора и почне да пушта меурчиња, 40 до 45 минути.


Оставете коментар

___