• Сподели на:

Моцарела стапчиња

___

Состојки:

220 гр. лебни трошки

¼ лажичка сол

¼ лажичка бибер

1 лажичка сув магдонос

250 гр. моцарела сирење

1 јајце

100 гр. брашно

масло за пржење

Прелив

150 гр. мајонез

25 гр. кечап

¼ лажичка босилек

¼ лажичка оригано

2 лажици бело вино

½ лажичка сенф

Постапка

Во еден сад измешајте ги лебните трошки со сол, бибер и сув магдонос. Во друг сад изматете го јајцето. Моцарела сирењето исечете го на околу 16 стапчиња. Панирајте ги стапчињата во брашно, јајце и на крај во лебни трошки. Потребно е стапчињата да се целосно обложени со смесата за панирање. Наредете ги панираните стапчиња во еден сад и ставете ги во замрзнувач најмалку половина час.

Загрејте масло во тава на среден оган. Ако имате фритеза можете да ја употребите за пржењето. Извадете ги Моцарела стапчињата од замрзнувач и веднаш пржете ги. Кога ќе добијат златно жолта боја, по околу 2-3 минути вадете ги внимателно на чинија обложена со хартиена салфета. Послужете ги топли со прелив по желба.

 


Оставете коментар

___