Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Карфиол во рерна

Состојки

200 гр. кајмак

300 мл. павлака за готвење за готвење

1/2 кг. компири варени

200 гр. кашкавал

3 јајца

1 карфиол

сол, вегета, оригано, бибер, мушкатно оревче, босилек… по желба

Упатство

Искинете го карфиолот на цветови и обарете го во посолена вода.

Во намастена тава распоредете половина од карфиолот. Исечете го со нож на парчиња и прилагодете го на дното на тавата. Над него премачкајте со кајмакот.

Компирите исечете ги на плочки и скалесто наредете ги, па над нив изрендајте половина од кашкавалот. Ако го имате во листови, така наредете. Ставете го останатиот карфиол.

Изматете ги јајцата со неутралната павлака, посолете и зачинете. Со тој прелив прелијте во тавата.

Печете на 200 степени околу 15 минути. Извадете ја тавата од рерна и распоредете ја останатата половина од кашкавалот. Вратете во рерна додека убаво не се растопи.

На здравје!

Прочитај

Four Seasons

Јахтата Futura има хибридни мотори, надворешно стакло и форма на риба, заедно со многу други технологии кои ја хранат неговата одржливост… Најновиот концепт на...

Green Tea

Michael Korsго претставува најновиот машки мирис во својата колекција Extreme… Оваа линија веќе има Extreme Blue, Extreme Night, Extreme Rush, Extreme Speed, додека најновата...

Cotton Club

Со доаѓањето на Дејвид Церато во компанијата пред пет години, марката Montblanc за многу кратко време ја смени својата поделба за часовници… Префрлувајќи го...

Wall Street

Станува збор за Hanoi Golden Lake Нotel, кој е наречен така единствено заради навистина специфична причина. Според наводите, оваа 25-катна зграда е покриена со...