Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Чоколадни коцки од кокос

Состојки:

4 белки
·    1 лажичка екстракт од ванила
·    1/4 шолја од 250 мл., или малку повеќе мед
·    1/4 шолја какао прав
·    малку морска сол
·    2 шолји кокосово брашно

За прелив:

·    130 гр. чоколадо за готвење, темно или млечно, по избор
·    1 лажичка кокосово масло (или обично растително)

Загрејте ја рерната на 180C. Земете една тава со приближни димензии од 11×21 см и обложете ја со хартија за печење. Во соодветен сад изматете ги белките со миксер за да добиете мек снег, додадете го медот и ванилата и продолжете да матете додека не добиете цврст снег. Додадете го какаото и трошка сол и продолжете да матете, па постепено додадете го и кокосовото брашно и добиената смеса потоа распоредете ја во тавата. Ставете ја во загреарната рерна и печете околу 25 минути или малку повеќе (проверете со чепкалка за заби – забодете ја во тестото и ако ја извадите чиста, тоа значи дека тестото е испечено). Извадете ја тавата од рерната и оставете ја тестото целосно да се олади.

Стопете ги чоколадото и маслото на пареа па нанесете го добиениот прелив на оладеното тесто. Оставете во фрижидер за чоколадото да се стврдне и потоа исечете на 8 или повеќе коцки, само внимателно бидејќи коцките од кокос се прилично осетливи.

 

Прочитај

Wall Street

Понекогаш пандемија, здодевност и премногу слободно време, можат да донесат луди идеи… Ова е точно случајот со златарникот од Мичиген, Џони Пери, чија продавница...

Green Tea

Ние ви споделуваме листа на пет видови на лекови кои дефинитивно треба да ги имате со вас на одмор во случај на најчести летни...

Route 66

Кога станува збор за транспортните средства, Џејмс Бонд е најпознат по неговиот вкус поврзан со автомобилите… Меѓутоа, ако компанијата Триумф праша нешто, моторите би...

Route 66

Bugatti Chiron е вистинско инженерско чудо што покажува што може да се постигне кога автомобилскиот инженеринг се движи кон апсолутна граница. Речиси секоја компонента...