Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Брускети со шунка

Подготовка:

1. Исечете баварски кифли на парчиња со ширина од 1.5 cm. Потоа парчињата испечете ги на тостер или во плех во рерна сушете ги на умерена температура додека не поруменат.

2. Компирот заедно со лушпата обарете го, а потоа исцедете го од дополнителна течност и оставете го да се олади. Соголете го и изрендајте го на крупно ренде.

3. Потоа компирот соединете го со мајонез, додадете зачин по вкус и полека промешајте.

4. Исчистете ротквици и исечете ги на стапчиња. Исто и шунката исечете ја на стапчиња. Зелената салата исечете ја во траки, а црвена пиперка на коцкички.

5. Кругчињата од кифлите намачкајте ги со смесата од компир, а потоа ставете малку зелена салата, ротквици, домашна шунка и коцки црвена пиперка.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...