Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Ерата на Пагани Хуаира е при крај. Или можеби не? На крајот на краиштата, Pagani до неодамна сè уште ја градеше повремената Zonda за...

Route 66

Vazirani Ekonk има 722 КС и ,,тежи” само 1.627 фунти. Индија најчесто се поврзува со Тук-Тук и масовно производство на автомобили за земјите од...

Route 66

Дизајнерите размислувале и за тоа дека склопениот скутер може лесно да се помести – доволно е да го повлечете за рачката и да го...

Route 66

Дали ќе се базира на хиперавтомобилот Mercedes-AMG One? Мерцедес-Бенц неодамна поднесе ново патентно име до Канцеларијата за интелектуална сопственост на Европската унија. Името за...

Route 66

Имено, Европски научници ја зедоа врвната гума Goodyear EfficientGrip Performance 2, кинескиот производ Goodride SA37 Sport и германската преработена гума King-Meiler STREAX. Димензиите се...

Route 66

Нов филм од серијалот за тајниот агент 007 – „No Time to Die“, 25-ти по ред, треба да пристигне во кината низ целиот свет...

Route 66

Шансите да станете возач во Формула 1 драстично се намалуваат по 30-годишна возраст, но ако тоа го посакал постариот Американец Џорџ Потит, голем љубител...

Route 66

Хрватскиот суперавтомобил Rimac Concept_One се појави на американската интернет страна duPont Registry. Станува збор за еден од само осумте примероци произведени, или ако го...

Advertisement