Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Познатиот теренец воскресна како електрично возило, со препознатлив, но модернизиран дизајн. Карактеристичната предна маска на Hummer е стилизирана и има LED светлосен потпис, додека...

Route 66

Кралот е симнат од престолот – крајот на неговото владеење „Bugatti Chiron Super Sport 300+“, кој беше најбрзиот автомобил во светот. Заменет е со...

Route 66

BMW ја лансираше специјалната верзија на Gran Coupe 8 серијата наречена Kyoto Edition која е исклучиво достапна во Јапонија. Изданието на Kyoto е засновано...

Route 66

Многу луѓе ќе речат дека оваа година е како грд сон кој никогаш нема да заврши… Како и да е, има зрак сончева светлина...

Route 66

Овој модел на Јагуар е спортски автомобил произведуван од 1957 до 1961.  Стандардниот мотор беше 3.4 литарски DOHC со 200 коњски сили, но сепак...

Route 66

Бил Мичел бил силен верник во остварување на “сон” или “концептуален автомобил”. Тој го основал дизајнерскиот центар на GM и им дал на своите...

Route 66

Љубителите на класици ќе бидат воодушевени од овој неверојатен модел на Ferrari oд 1957. Ferrari 625 TRC Spider има V-12 мотор на 320 коњски...

Route 66

Олдтајмерите се навистина ретки автомобили кои секогаш привлекуваат внимание. Нивната вредност е навистина голема, а нивните сопственици им посветуваат многу грижа и внимание. Фотографиите...

Advertisement
Advertisement