Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Пејачката Адел прв пат се појави како водителка на популарното американско вечерно шоу „Saturday Night Live“. Ова беше нејзино прво појавување во јавноста откако...

Fool Moon

Секоја невеста, која оди заедно со младоженецот кај матичарот, олтарот, е полна со надеж дека нејзиниот брак ќе трае вечно Но, кога ќе ги...

Fool Moon

Еден од најимпресивните соништа што може да се сонува е сон за светец, состанок или разговор со него, кога сонувачот мисли дека добил порака...

Fool Moon

Ен Хатавеј го освои Инстаграм, за да го покаже својот гламур изглед во пресрет на светската премиера на нејзиниот нов филм „The Witches“. Додека...

ШоуБиз

Откако медиумите вчера објавија информација дека Болт се свршил со долгогодишната девојка Каси Бенет, атлетичарот пратил порака преку Инстаграм, со која ставил точна на...

ШоуБиз

Пејачката Александра Михова веќе е добро позната на македонската јавност и не само поради нејзините восхитувачки вокални способности и впечатливите и уникатни сценски настапи,...

Филм

Биографскиот филм Spotlight е прогласен за најдобар филм за изминатата година, на 88-то доделување на наградите Оскар. Алехандро Гонзалес Ињариту ја освои наградата Оскар...

Филм

По 15 години, конечно го добиеме долго очекуваното продолжение на култната комедија Zoolander, со Бен Стилер пред и зад камерата. Вториот дел ни понуди навистина...

Advertisement
Advertisement