Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Облеката што ја носите, автомобилиот кој го возите, ѕидовите во вашиот дом, можат да кажат многу за вашиот сексуален живот – клучот е во...

ЛАЈФСТАЈЛ

Некои луѓе мислат дека бакнежот е физичко искуство, додека други пак со бакнежот ги изразуваат емоциите и блискоста со партнерот. Доживувањето на бакнежот зависи...

ЛАЈФСТАЈЛ

Совет за мажите кои планираат да се додворуваат на некого: јадете јаболко! Сериозно – според новата студија за еволуција и човечко однесување, жените се...

ЛАЈФСТАЈЛ

Меѓу сето она што е познато, изолацијата секако влијае врз животот на многу парови, така што оние кои не живеат заедно денес живеат во...

Совети за Секс и Врска

Сите сме слушнале мислата дека љубовта е како дрога, но всушност и според истражувањето се покажа, дека тоа е вистина. Вљубувањето навистина има сличен...

Совети за Секс и Врска

Една мудрост вели дека “гордоста е способна да ги убие и најблагородните пориви на љубовта”. И навистина има толку случаи во кои, поради нечија...

Совети за Секс и Врска

Познатиот сексолог Трејси Кокс подели неколку совети кои на жените може да им помогнат да станат динамит во креветот. Чувствувајте се добро во своја...

Совети за Секс и Врска

Кои се причините поради кои жените изневеруваат? Тоа најчесто го прават мајките на кои им е досадно, домаќинките во депресија и гламурозните славни личности…...

Совети за Секс и Врска

Сексолозите советуваат да се практикуваат сексуални игри кои може кардинално да го менуваат интимниот живот на сопружниците – добар повод да се започне новата...

Advertisement
Advertisement