Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Познатата дестилерија Macallan е инспирирана од ерата на деведесеттите … Всушност, тие само што го претставија својот нов единечен слад, роден во една деценија,...

Fine Living

Многу луѓе ширум светот одлучија да го сменат местото на живеење оваа година поради пандемијата на вирусот корона… Како резултат, многу недвижнини ги сменија...

Fine Living

Ако некогаш сте се нашле во ситуација да продавате стан, сигурно ви се случило да го реорганизирате мебелот и да додадете неколку слатки ситници...

Fine Living

Венеција нè воодушевува со своите гондоли, историски и уникатен стил на споменици познати низ целиот свет, канали и лагуни кои се граничат со древните...

Fine Living

Факт е дека стаклените ѕидови и прозорите од под до таван се тајната на најубавите соби. Но, што ако ги ставите веднаш до кадата?...

Fine Living

Компанијата Ditre Italia ни нуди мебелсо незаменлив квалитет  на дизајн и производство. Нивната колекција кревети претставува прецизно производство на рабовите, но ти се испреплетени, а...

Fine Living

Ritz-Carlton Grand Cayman ниго претстави неговиот нов Grand Cayman Penthaus, – најголем Пентхаус на Карибите. Овој пентахаус беше лансиран во вистинско време, за 10 годишнината...

Fine Living

Овој проект е дело на заедничка работа со компанијата  Smeg, италјански производител на врвни кујнски апарати и реномираната модна куќа Dolce & Gabbana. Овие два...

Fine Living

Совршено избалансиран микс на на преубави фотографии и мултимедијална графика, во комбинација со рачно преработени материјали…кои се дело на Алекса Турко… Алекс Турко успеа...

Fine Living

Трособниот стан во Стокхолм е вистински пример за моќниот и инспиративен скандинавски дизајн. Но, дизајнерите во овој случај ја освежиле карактеристичната белина која преовладува...

Fine Living

Објавувањето на Pantone колекцијата на бои за тековната година, секогаш претставува возбудливо расположение за сите љубители на дизајнот, но 2016 беше посебно важна бидејќи...

Advertisement
Advertisement