Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Four Seasons

Проектот е поттикнат од намалувањето на популацијата на птици во Шведска и е дизајниран во соработка со орнитолозите кои предупредуваат дека поради уништувањето на...

Four Seasons

Регионот Валтелина во Ломбардија изгледа како сликовница на планини и долини, живописни села и лозја, а се наоѓа североисточно од езерото Комо. Во зима...

Four Seasons

Прошетката низ комплексот едноставно воодушевува со мноштво детали, врежани споменици и орнаменти, храмови и столбови полни со симболи. Спектакуларен комплекс со повеќе од сто...

Four Seasons

Петра е огромен археолошки локалитет. На туристите им требаат неколку дена за подетално разгледување! Зачудувачки е што раскошните градски споменици, уникатните гробници и градбите...

Four Seasons

Корзика е можеби најпозната како родното место на Наполеон Бонапарта, но волшебниот остров стана рај за љубителите на наутички спортови и туристите жедни за...

Four Seasons

Иако на некои места сè уште важат ограничувањата, туристичката индустрија оди напред, барајќи нови можности за маркетинг, така што зголемениот апетит на патниците за...

Four Seasons

Некогаш еден од најсиромашните делови на Италија, денес е дестинација која многумина сакаат да ја посетат.Мистичната мајка е населена илјадници години – од праисториски...

Four Seasons

Сите политички, економски и културни активности овде се споија во форма на мали продавници, занаети, работилници, уметнички студија… Дури 8.000 луѓе работеа на изградба...

Advertisement