Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Four Seasons

Само една кратка прошетка низ градот им беше доволна да разберат: тоа е тоа, гратче како од книгите. Мало гратче со едвај 1.500 жители...

Four Seasons

Ако Комо е езерото на богатите, тогаш Гарда е вистинско „народно“ езеро. Покрај тоа што привлекува многу дневни патници од Венеција и Верона, тој...

Four Seasons

На новогодишните забави пред полноќ во Мексико темелно се чистат куќите и се капат домашните миленици. Покрај традициите кои верно се почитуваат со генерации,...

Four Seasons

Петра е огромен археолошки локалитет. На туристите им требаат неколку дена за подетално разгледување! Зачудувачки е што раскошните градски споменици, уникатните гробници и градбите...

Four Seasons

Корзика е можеби најпозната како родното место на Наполеон Бонапарта, но волшебниот остров стана рај за љубителите на наутички спортови и туристите жедни за...

Four Seasons

Иако на некои места сè уште важат ограничувањата, туристичката индустрија оди напред, барајќи нови можности за маркетинг, така што зголемениот апетит на патниците за...

Four Seasons

Некогаш еден од најсиромашните делови на Италија, денес е дестинација која многумина сакаат да ја посетат.Мистичната мајка е населена илјадници години – од праисториски...

Advertisement